Home LAJME ​Fillon asfaltimi tek rrethrrotullimi në Vetërnik

​Fillon asfaltimi tek rrethrrotullimi në Vetërnik

Njëra nga trasetë në rrethrrotullimin e lagjes Vetërnik ka nisur të asfaltohet sot dhe si duket, vuajtjeve të shoferëve dhe kolonave të gjata do të ju vije fundi.

Këtë e ka bërë të ditur, Komuna e Prishtinës e cila thotë se shtrimi i kësaj traseje do të përfundojë në fillim të javës tjetër, dhe më pas do të lëshohet për qarkullim.

“Pasi që të lëshohet për qarkullim të automjeteve kjo trase, kompania e kontraktuar nga Komuna e Prishtinës do të vazhdojë punimet në pjesën tjetër të rrugës”, thuhet në njoftimin që ka ardhë në agjencinë e lajmeve KosovaPress.

Previous article​Sousa: Gjykata e posaçme, një hap më afër
Next article​VV: Situatë e rëndë në Besianë, Agim Veliu e LDK braktisin qytetarët