Home Kuriozitete ​Pushime drithëruese, hoteli i ndërtuar me 3 mijë ton akull

​Pushime drithëruese, hoteli i ndërtuar me 3 mijë ton akull

Është një hotel që i ka të gjitha komfortet dhe një panoramë përrallore, i cili ndodhet në alpet e Zvicrës. Por mbi të gjitha ka një karakteristikë unike, ekziston vetëm në dimër.

Hotel Iglu-Dorf, është një strukturë hoteliere e përbërë nga 3 mijë ton akull dhe dëborë. Brenda dhomave të tij mund të shijohen edhe vepra të ndryshme arti, të realizuara nga artistë nga mbarë bota.

Hoteli në Oberland Bernese hapet ditën e Krishtlindjeve dhe mund të presë deri në 28 persona. Në dhomat e tij flihet brenda disa batanijeve të posaçme të cilat arrijnë të mbajnë ngrohtë deri në temperatura -40 gradë. Në suitën e hotelit është vendosur edhe një vaskë me hidromasazh.

Sa është çmimi për një natë? 99 euro për një dhomë gjatë javës, ndërsa në fundjavë çmimi shkon 115 euro.

Previous articleXhaketa me panele diellore
Next articleNëna kanibale tenton të hajë fëmijën e sapolindur