Home LAJME AAK-ja në parim i thotë po Gjykatës Speciale

AAK-ja në parim i thotë po Gjykatës Speciale

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se kjo parti e mbështet në parim themelimin e Gjykatës Speciale për krimet e pretenduara të luftës së UÇK-së.

Ai sot në një konferencë për medie, me rastin e aderimit të 12 anëtarëve të rinj, ka thënë se AAK-ja e mbështet edhe vazhdimin e mandatit të EULEX-it dhe shndërrimin e FSK-së në Forcat e Armatosura të Kosovës (FAK).

Previous articlePër ditën e tokës, parakalojnë me biçikleta
Next articleKPM mund të mos e përfillë vendimin për shkurtim të buxhetit