Home LAJME Ambasadori amerikan:Integrimi euro-atlanik kërkon respekt

Ambasadori amerikan:Integrimi euro-atlanik kërkon respekt

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar pas skenave të sotme në Kuvendin e Kosovës.

Delawie përmes një postimi në Twitter ka thënë se integrimi euro-atlanik kërkon respekt për procedurat demokratike dhe bashkëpunimit rajonal e jo marifete politike.

Ambasadori Delawie nuk ka mbetur i kënaqur me atë që ka ndodhur sot në Kuvend ku kryeministri Mustafa është gjuajtur ve nga opozita.

“Rruga e Kosovës drejt integrimit euro-atlantik kërkon respektimin e procedurave demokratike dhe bashkëpunimit rajonal, e jo marifete politik”, ka shkruar në Twitter ambasadori amerikan në Kosovë.

Previous articleKushtetuesja e hedhë poshtë ankesën e opozitës për Gjykatën Speciale
Next articleJahjaga: Kosova, shembull për rajonin për qasjen ndaj sfidave