Home SPORT Barça dhe PSG në çerekfinale

Barça dhe PSG në çerekfinale

foto (8)Barcelona ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pasi që edhe në ndeshjen e kthimit në “Camp Nou” e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2:1.

Golat për Barcelonën i shënuan Lionel Messi (min. 67) dhe Dani Alver (90+1), derisa për mysafirët shënoi Company në minutën e 89.

Edhe PSG ka arritur të kualifikohet në çerekfinale pasi që mposhtu Leverkusenin në “Parkun e Princave” me rezultat 2:1.

Previous articleBarca e përcjellë Cityn
Next articleButrint Rama bokson në përkujdesjen e Luan Krasniqit