Home LAJME BE: Krimeja nuk mund të krahasohet me Kosovën

BE: Krimeja nuk mund të krahasohet me Kosovën

foto (2)Situata në Krime nuk mund të krahasohet me Kosovë, ka thënë sot zëdhënësi i Komisionit Evropian, Alejandro Munjoz.

“Nuk ka vend për krahasimin e Krimesë me Kosovë”, u ka thënë Munjoz gazetarëve duke u përgjigjur për paralelen ndërmjet intervenimit të NATO-s në Kosovë dhe intervenimit rus në Krime.

Putin ditë më parë në një konferencë për media tha se “popullsia e Krimesë ka të drejt në vetëvendosje ashtu sic u është lejuar shqiptarëve të Kosovës”.

Previous articleHoxhaj: Askush të mos ketë frikë nga Forcat e Armatosura
Next articleOKB thotë se nuk përzihet në çështjen e krijimit të ushtrisë së Kosovës