Home Kuriozitete Bebja 18 muajshe që peshon sa një 5 vjeçar

Bebja 18 muajshe që peshon sa një 5 vjeçar

Mjekët kanë urdhëruar prindërit e një bebe 18-muajshe, që fëmija t’i nënshtrohet një diete strikte, pasi vuan nga mbipesha dhe rrezikon jetën seriozisht.

Ai quhet Santiagos dhe peshon 21 kilogram. Vogëlushit do t’i hiqet qumështi, perimet dhe lëngjet, për të çuar peshën e tij deri në 8 kg, pasi ka peshë tre herë më të madhe se një fëmijë normal në moshën e tij.

Doktorët kanë deklaruar se nuk ka arsye mjekësore për këtë peshë të pazakontë të tij, thjesht është mbiushqyer. Praktikisht ai peshon, po aq sa një 5-vjeçar.

Previous articleDhëndri i Bin Ladenit rrëfen bisedën me kryeterroristin
Next articleKrasniqi: Politikës kosovare i mungon morali