Home SPORT Benfica: Kupa do ti takojë Juves, UEFA e dëshiron atë

Benfica: Kupa do ti takojë Juves, UEFA e dëshiron atë

Në prag të ndeshjes kthyese gjysmëfinale të Europa Ligës , ku ballafaqohen Juventusi dhe Benfica me rezultatin e ndeshjes së parë në Portugali (1:2) në favor të skuadrës portugeze.

Zv.presidenti i klubit të Benficas ka dhënë një deklaratë tejet të çuditshme dhe kondradiktore duke thënë se : “Kupa e Europa Ligës do ti takojë skuadrës italiane Juventus, pasi UEFA e dëshiron atë si fituese , me gjasë ky favorizim bëhet për shkak të fitimeve komerciale”

Previous articleMarinkoviq: Themelimi i FAK-ut nuk është çështje urgjente
Next articleTribuja ku vajzat martohen 6 vjeç