Home SPORT Benzema: E dua Chelsean në Finale

Benzema: E dua Chelsean në Finale

Sulmuesi i Real Madridit Karim Benzema thotë se më me dëshirë do të takohej me skuadrën angleze Chelsea në Finale të Ligës së Kampionëve dhe jo me rivalin e qytetit Atletico Madrid.

Edhe pse janë në form tejet të lartë të gjithë futbollistët e Carlo Ancelottit duke i mposhtur skuadrat si Dortmund dhe Bayern Munchen në Ligën e Kampionëve , kanë fituar Kupën e Mbretit në Spanjë si dhe pretendent për titull , siç duket të gjitha këto nuk mjaftojnë për ti bërë ata të sigurt të takohen me djelmoshat e Diego Simeones pra nuk e dëshirojnë ‘Derbin Madrilien’ .

Previous articleQeveria e Francës mbështetë bashkëpunimin në mes të dy komunave të Mitrovicës
Next articleÇaji i gjelbërt, ilaçi natyral i shumë sëmundjeve