Home SHOWBIZ Biondet e mençura (Foto)

Biondet e mençura (Foto)

Bindja se biondet janë ‘të trasha’ nga mendtë është vetëm temë barsoletash, ndërsa këtë e dëshmojnë shumë femra të njohura të muzikës dhe ekranit.

Më poshtë ju sjellim biondet e famshme, të cilat kanë studiuar në fakultetet elitare, flasin disa gjuhë dhe kanë koeficient të lartë të inteligjencës.

Jodie Foster
Aktorja e famshme ka studiuar letërsinë në kolegjin elitar, “Yale”, ndërsa krahas kësaj, ka koeficient inteligjence prej 140.

jodief

 

Madonna
Mbretëresha e muzikës pop bën pjesë në listën e të famshmëve inteligjentë. IQ i saj është 140. Edhe pse është e njohur në botë për skandale të ndryshme, që janë pjesë e suksesit në karrierën e saj, ajo ka qenë një nxënëse e shkëlqyer në shkollë, saqë ka fituar bursë për t’u shkolluar në kolegjin e Michiganit.

madint

Sharon Stone
Aktorja e bukur, e cila është njohur për skenat nudo nëpër filmat e saj, ka një inteligjencë të lartë. IQ i saj është rreth 160. Për befasinë e të gjithëve, ajo është pranuar në Universitet Edinboro të Pennsylvanias kur ishte vetëm 15 vjeçe.sharons

Nicole Kidman
Biondja nga Australia, të cilën e ka harruar mosha, bën pjesë në grupin e aktoreve më inteligjente në Hollywood. Ka IQ prej 135. Kidman është dashur ta braktiste shkollën në moshë 17 vjeçare në mënyrë që të kujdesej financiarisht për familjen e saj. Deri atëherë, ajo ka qenë studente e shkëlqyer në kolegjin e arteve në Melbourne.

nicolek

 

Previous articleHolanda vë kushte për selinë e Gjykatës Speciale të Kosovës në Hagë
Next articleShtyhet votimi për gjykatën