Home LAJME Blloku takohet sonte. Vendos për kryeministrin?!

Blloku takohet sonte. Vendos për kryeministrin?!

Liderët e Bllokut LDK- AAK- Nisma dhe Vetëvendosje pritet të takohen sonte në mbrëmje. Lajmin e ka konfirmuar një zyrtar i lartë i Bllokut LVAN për Gazetën Blic.Do të takohemi sonte. Me gjasë sonte do të vendoset edhe për postin e kryeministrit, ka thënë shkurt për Gazetën Blic.Ndërkaq, zyrtarisht askush nga Blloku nuk ka dashur të jap shumë komente se çka do të bisedohet në këtë takim dhe nëse AAK do të heq dorë nga posti i kryeministrit, për t’ia lëshuar Isa Mustafës.

Previous articleVuk Drashkoviq: Pavarësia e Kosovës është realitet
Next articleProkuroria e Kosovës: Ne po e hetojmë EULEX’in