Home SPORT Costa: Chelsea do të përpiqet të sulmojë

Costa: Chelsea do të përpiqet të sulmojë

Sulmuesi i Atletico Madrid, Diego Costa, është i bindur se Chelsea nuk do të bëjë paraqitje defensive në ndeshjen e nesërme gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Të zgjedhurit e trajnerit Jose Mourinho u mbrojtën në ndeshjen e parë në Vicente Calderon duke nxjerrë barazim pa gola dhe triumfuan të dielën ndaj Liverpoolit me të njëjtat taktika.

Megjithatë, braziliani i natyralizuar në spanjoll pret që londinezët të sulmojnë më shumë kur dy ekipet takohen të mërkurën.

“Nuk jam i nervozuar, është një ndeshje e madhe, le të kënaqemi dhe të luajmë”.

“Do të jetë ndeshje tjetër nga ajo në shtëpi, ata do të përpiqen të dalin dhe të sulmojnë më shumë”, ka thënë Costa.

Previous articleSHBA pro formimit të FAK-ut
Next articlePrishtina, me strategji për rikthimin e hapësirave publike