Home SHOWBIZ Debutimi si aktore i Irina Shayk

Debutimi si aktore i Irina Shayk

Irina Shayk do të debutojë në botën e kinematografisë duke interpretuar nusen e Herkulit. Modelja luan rolin e Megarës, nuses së parë të heroit të famshëm të mitologjisë greke në filmin që është xhiruar verën e kaluar. 

Dwayne Johnson do të jetë protagonisti kryesor i filmit ‘Hercules’, ku do të interpretojnë gjithashtu John Hurt, Joseph Fiennes, Ian McShane, Rebecca Ferguson, Aksel Hennie dhe Rufus Sewell.

41-vjeçari Johnson shkroi në Instagram: “Jam stërvitur fort për 8 muaj radhazi. Kam jetuar si një murg në Budapest gjatë xhirimeve, por ja vlejti.”

Filmi është një përshtatje e novelës grafike ‘Hercules: The Thracian Wars’ dhe do të shfaqet për herë të parë në 25 korrik të këtij viti.

Foto
Previous articleKim Kardashian me “të mbathurat e gjyshes”
Next articleKosovë-Mal i Zi: Patrullime të përbashkëta gjatë sezonit turistik