Home SPORT Del Bosque: Ancelotti, i mirë për futbollin

Del Bosque: Ancelotti, i mirë për futbollin

Trajneri i Spanjës, Vicente del Bosque, ka lavdëruar trajneri e Real Madridit, Carlo Ancelotti.

Ancelotti e udhëhoqi Realin drejt finales së Ligës së Kampionëve dhe shpreson ta fitojë La Deciman.

“Përveç raporteve të mira që ka ndërtuar dhe metodave që ka treguar, ai po ashtu ka menaxhuar një ekip shumë të komplikuar”.

“Ai ka ndërtuar ekipin pak nga pak – jo nga dita e parë, por me kalimin e kohës djelmoshat janë bashkuar dhe kanë ndërtuar një ekip të mirë të modeluar”.

“Ancelotti është gjë e mirë për futbollin dhe ai e ka pasuruar atë”, ka thënë Del Bosque.

Previous articlePapunësia rreth 45 për qind – ska protesta
Next articleDolce & Gabbana dënohen me nga 18 muaj burg