Home Kuriozitete Denver, mirësevini në festivalin e marjuanës (Foto)

Denver, mirësevini në festivalin e marjuanës (Foto)

Rreth 80 mije te rinj janë mbledhur në Colorado për të festuar legalizimin e marjuanës.

Këto tubime kanë nisur vite më pare kur kërkohej që marijuana të legalizohej, por këtë vit ishte një festë pasi Colorado në 1 janar të këtij viti e legalizoi marjuanën.

Rreth 80 mijë persona janë mbledhur të shtunën në parkun Civic të Denverit për të festuar festivalin më të madhe muzikor i kulturës së kanabisit.

Në këtë festival u pa dhe prania e madhe e policisë, e cila raportoi për 25 arrestime për përdorim marjuane në publik, pasi ligji e lejon konsumimin e saj vetëm në ambiente të brendshme familjare.

Previous article5 perime të bardha të cilat duhet t’i konsumoni më shpesh
Next articleVetura “bishë” e Vladimir Putin