Home SHËNDETËSI Dieta që të dobëson në një javë

Dieta që të dobëson në një javë

Është fjala për dietën e limonit. Limoni është një burim i madh i Vitaminës C, e cila është në gjendje të stimuloje imunitetin e organizmit.

Veç kësaj limoni është një dezeintoksikant, por dhe një antioksidant që e bën edhe më të lehtë kalimin në zorre, duke përshpejtuar kalimin në aparatin tretës.

Menyja:

1. Sapo zgjohesh duhet të pini një gote me ujë të ngrohtë dhe gjysmë limoni të shtrydhur në të.

2. Pas 30 minutash hahet mëngjesi. Fruta me ngjyrë të kuqe( Luleshtrydhe, qershi, manaferra, boronica) mollë, dardha, bajame.

3. Mes dite. 1 gote me ujë me limon. 1 banane. Një dore luledielli, ose fara kungulli

4. Dreka. Fasule të kuqe. Thjerrëza. Sallate me limon të shtrydhur, uthull balsam dhe vaj ulliri.

5. Zëmër. 1 gotë me ujë me limon. Zarzavate të gjalla

6. Darka. Peshk në grilë me limon dhe zarzavate

7. 2 ore përpara gjumit, një tjetër gotë ujë me limon

Previous articleLori e BB7, mes Seldit dhe Sinanit
Next articleNjë gotë qumësht nuk është thjesht një lëng i bardhë