Home Kuriozitete Drita: shenoi edhe fitoren e radhes kunder Kastriotit

Drita: shenoi edhe fitoren e radhes kunder Kastriotit

drita_gjilanit_femratGjilan – Klubi basketbollit Drita femrat kete te shtune shenoi edhe fitoren e radhes kunder Kastriotit te Ferizajit me rezultat te thelle 109-34.

Vajzat Gjilanase treguan nje loje mjaft te mire sidomos ne fazen e mbrojtjes ku kontribuan te gjitha lojetaret, ndersa ne fazen e sulmit u dalluan disa lojetare si Erika Nuhiu me 38 pike dhe mbi 10 topa te vjedhur, Lenda Ramadani me 19 pike ndersa me dyshifror te dyfishte u vequa edhe organizatorja e lojes Gentiana Ismajli qe realizoi 10 asistime dhe 15 pike.

Megjithate  vlen te permendet se kushtet per loje kan qene minimale pasi qe dihet se i ftohti mbizoteron ne palestren tone ,dhe klubi yne ka mungese te termineve ne palester ku ushtrohet vetem dy here ne jave ,ndersa ambiciet e klubit tone kete vit jane mjaft te medha pasi qe kemi nje skuader solide.
Afrim Selimi Kryetrajner thot se ndeshja e radhes luhet ne Prishtine kunder kampionit aktual te Kosoves Prishtina ,ku presim te shenojm fitore dhe te vazhdojme rrugen tone drejt titullit. /RadioRINIA/
Previous articleElitarët kthehen nga qyteti i pavarsisë me 11 vende të para dhe dy shpërbime
Next articleKadriu: uron kryetarin Haziri