Home SPORT E dëshmon dhe e vazhdon, të lumtë Besnik Hasi

E dëshmon dhe e vazhdon, të lumtë Besnik Hasi

Besnik Hasit i janë dashur pak javë për të dëshmuar veten si strateg në krye të Anderlecht. Ish reprezentuesi i Shqipërisë ka marrë kontratë 2 vjeçare nga skuadra e madhe belge.

Brenda pak javësh si trajner,, Hasi arriti të nxjerrë Anderlechtin nga kriza e rezultateve ndërsa është kualifikuar në Play Of-in e Kampionatit Belg.

“Jam trajneri më i lumtur në botë. Anderlechti është një skuadër e madhe dhe e di saktësisht çfarë duam të arrijmë së bashku. Dua të falënderoj klubin për besimin dhe zhvillimin tim si trajner” ka thënë Hasi pas vazhdimit të kontratës.

Previous articleGjenden akrepa të gjallë në banane
Next articleMourinho do të largohet sot nga Chelsea!?