Home LAJME Fisnik Ismaili do të kërkoj azil nëse fiton sërish Hashim Thaçi

Fisnik Ismaili do të kërkoj azil nëse fiton sërish Hashim Thaçi

Fisnik Ismaili, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje dhe këshilltar në Kuvendin Komunal të Prishtinës, vazhdon të jetë aktiv në Facebook, sidomos duke postuar mesazhe kur bëhet fjalë për kreun e Qeverisë, Hashim Thaçi.

Butësia, sipas Ismailit e Hashim Thaçi në emisionin e sontëm të Besim Dinës, Oxygen, nuk ia ka mbush mendjen e atij që nëse PDK-ja i fiton zgjedhjet e ardhshme parlamentare, të qëndroj në Kosovë! Ai e ka ndërmend të kërkoj azil dika!

“Valla n’i hangëshi edhe kësaj here rrenat e reja të Hashimit, qysh përnjiherë u ba njerëzor, i butë e i dashtun, atëherë më mbetet veç me shkue azil dikah për së dyti, se ky është kapaku. Sinqerisht”, ka shkruar Ismaili.

Previous articleNuri Seferi fiton bindshëm
Next articleAeroplani i “Malaysia Airlines” ndodhet në Afganistan, udhëtarët mbahen robër?