Home SPORT Fitore, titull dhe ..rekordi gati

Fitore, titull dhe ..rekordi gati

Juventusi ka arritur fitoren e festës së titullit në përballjen me Atalantën. Edhepse të dielën ishte mësuar se kush është kampioni i Serie A, skuadra e Contes arriti fitore në përballje me Atalantën.

Mjaftoi një gol i Padoin i shënuar në minutën e 72 për fitoren ndaj Atalantës.

Me këtë fitore, Juve ka 96 pikë dhe është në rrugë të mirë për të arritur rekordin duke marrë 100 pikë në Serie A.

Previous articleTitulli për Cityn, dorëzohet Liverpooli
Next articlePolicia suedeze dërgon pako me drogë në ambasadën shqiptare