Home Kuriozitete Foshnja mbijetoi mrekullisht edhe pse nuk kishte frymëmarrje në 23 minutat e...

Foshnja mbijetoi mrekullisht edhe pse nuk kishte frymëmarrje në 23 minutat e parë të jetë

ffNjë foshnje e sapolindur e cila nuk kishte frymëmarrje për 23 minuta, mrekullisht është rikthyer në jetë.
Një ekip prej 15 mjekësh dështoi të kthej në jetë Beatrix Richards, por ndërhyri konsulenti dhe ndodhi mrekullia.

“Kur e solla në jetë ajo nuk merrte frymë dhe e kuptova se diçka nuk ishte në rregull”, tha nëna e saj, 24 vjeçarja Charlotte Richards.

“Ishim me shumë, shumë fat”, tha babai i vajzës, 39 vjeçi, Lloyd.

Beatrix u lind në një spital në Essex, në muajin janar.

Charlotte dhe Lloyd kanë edhe një vajzë tjetër tre vjeçare.

“Nuk befasohem se vajza ime është luftëtare. Nëna ime kishte një betejë me kancerin dhe fitoi kështu që ka shumë femra luftëtare në familjen tonë”, tha ajo

Previous articleTë vjedhësh bankën me taksi!
Next articleSkandaloze: 8-vjeçarët kapen duke tymosur marihuanë!