Home SPORT Guardiola nuk e lëshon Martínezin

Guardiola nuk e lëshon Martínezin

Pep Guardiola ka mohuar spekulimet e mediave spanjolle se Javi Martinez do të largohet nga Bayern Munich për tu transferuar te Barcelona.

Javi Martinez nuk do të largohet nga Bayern Munich. Kështu ka thënë trajneri i skuadrës bavarez Pep Guardiola.

E përditshmja sportive katalunase, Mundo Deportivo raportoi se ekipi bavarez është i gatshëm ta shes Martinezin për më pak para sesa e kishte blerës nga Athletic Bilbaos (për 40 milion euro).

Por, strategu spanjoll ka mohuar spekulimet e mediave spanjolle se Martinez do të largohet nga Allianz Arena për tu transferuar te Barcelona

“Javi Martinez do të qëndrojë në Batern dhe do të luajë mirë me ne”, ka deklaruar ish trajneri i Barcelonëpër Futbollit Espana .

Previous articleLimani i përgjigjet Mustafës: Për gjendjen në RTK nuk ka faj veç Qeveria, por edhe LDK, AAK e VV
Next articleTë gjithë pas Rites (Foto)