Home SPORT Haxhi Krasniqi ta fitojë titullin e kampionit të botës më 21 mars

Haxhi Krasniqi ta fitojë titullin e kampionit të botës më 21 mars

Zemra e Haxhi Krasniqit është e ndarë në dysh. Boksieri kosovar dëshiron ta fitojë titullin e kampionit të botës, duke e nderuar Gjermaninë, e cila i dha gjithçka, dhe shqiptarët, bashkëkombësit e tij

Jeta është luftë. Kjo është moto e jetës së Haxhi Krasniqit, boksierit kosovar të lindur në Junik të Kosovës në vitin 1987. Kështu e nis shkrimin për boksierin junikas uebfaqja “volksstimme.de”, e cila ia ka kushtuar një shkrim atij.

27 vjeçari e ka një ëndërr: ta fitojë titullin e kampionit të botës më 21 mars, në duelin për versionin WBA, ndaj kampionit aktual, Jurgen Brahmer. Me këtë rast, Krasniqi do ta ndante suksesin në dysh: me Gjermaninë, e cila i dha gjithçka dhe me Kosovën e shqiptarët, vendin e të parëve të tij. Definitivisht, Haxhiu, i njohur në Gjermani si Robin, është shembulli më i mirë i integrimit përmes sportit,

Previous articleMustafa ju flet ministrave për takimet e ardhshme
Next articleKryeministri Isa Mustafa mori pjesë në ceremoninë e ndërrimit të komandës së FSK-së