Home SHËNDETËSI Hipertensioni, ushqimet që duhet të konsumoni

Hipertensioni, ushqimet që duhet të konsumoni

E dimë që ushqimi luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e gjithsecilit prej nesh, aq më tepër në shëndetin e personave që vuajnë nga sëmundjet kronike. Kështu, këta persona duhet të kenë kujdes në përzgjedhjen e ushqimit që konsumojnë. Ja disa mënyra se si duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj dhe ushqimet që duhet të konsumoni për uljen e tensionit:

1. Çokollatë e hidhur

2. Thjerrëzat

3. Drithërat

4. Frutat dhe perimet e ndryshme

5. Prodhimet e ndryshme të qumështit.

6. Fasulet dhe të gjitha derivatet e tyre.

7. Peshku apo kapsulat Omega 3

8. Patatja ngjyrë vjollce

9. Panxhari ngjyrë rozë

10. Arrat

Previous articleLigji për ushtrinë, si përfitohet rritja në gradë
Next articleRrjeti social Twitter fluks përdoruesish, 14 milionë të ri çdo muaj