Home SPORT Hoxhaj: Cana dhe Berisha, ambasadorët më të mirë të Kosovës

Hoxhaj: Cana dhe Berisha, ambasadorët më të mirë të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj të martën mbrëma në Romë, ka takuar dy yjet e Lazios, Lorik Canën dhe Etrit Berishën.

Hoxhaj ka thënë se dyshja kosovare janë ambasadorët më të mirë të shtetit të Kosovës.

Shefi i diplomacisë kosovare gjatë këtij takimi ka biseduar për zhvillimin e talenteve të rijnë. Kurse, Sipas Hoxhajt, dy reprezentuesit e Shqipërisë janë ambasadorët më të mirë të shtetit tonë.

“Krenar me Lorikun dhe Etritin, të cilët i takova vonë në mbrëmje në Romë, pasi e kishin përfunduar stërvitjen me ekipin e tyre, Lazio. Pata kënaqësinë të bisedojmë së gjatë çfarë mund të bëhet edhe më shumë për të rinjtë kosovarë, futbollin në përgjithësi në mënyrë që të kemi edhe më shumë futbollistë të njohur nëpër botë si Cana dhe Berisha. Ata janë ambasadorët më të mirë të shtetit tonë, dhe për këtë u jemi mirënjohës”, ka shkruar Hoxhaj në Facebook.

Previous articleFOL: Komunat të ndryshojnë Rregulloren e Transparencës
Next articleThaçi dhe Rama: Momente të rëndësishme për të reflektuar për kombin