Italia prezanton fanellat zyrtare për Brazili2014

Drejtuesit e FIGC , Federatës së Futbollit Italian dhe kompania e mirënjohur „Puma“ kanë prezantuar veshjet zyrtare për Kampionatin Botëror në Futboll „Brazili2014“.

Prezantimin e këtyre veshjeve para mediave e bënë portieri legjendar i kombëtares italiane Gianluigi Buffon , mbrojtësi i Juventusit Giorgio Chiellini , mesfushori Diamanti dhe sulmuesi problematik i Milanit Mario Balotelli.

Italia do të luaj mee një grup me Italinë, Uruguajin dhe Kosta Rikën.