Home LAJME Jahjaga në takim me ndihmës-sekretarin amerikan të shtetit

Jahjaga në takim me ndihmës-sekretarin amerikan të shtetit

Ndihmës sekretari i shtetit të SHBA-së, Hoyt Yee, po qëndron për një vizitë në Kosovë. Tani ai sapo ka nisur një takim me presidenten e vendit, Atifete Jahjaga.

Yee dhe Jahjaga, do të bisedojnë për zhvilimet e fundit në vendin e tonë, duke përfshirë këtu edhe bisedimet me Serbinë.

Previous articleJa marrëveshja e arritur në Bruksel
Next articleMustafa: Marrëveshja siguron sistem unik të drejtësisë