Home Kuriozitete Kinë: Lind fëmija me katër këmbë e katër duar (+16)

Kinë: Lind fëmija me katër këmbë e katër duar (+16)

Në fillim u mendua se bëhej fjalë për dy binjak, por kur fëmija lindi, u kuptua se bëhej fjalë për një deformim.

Ky fëmijë i lindur më dy prill në Kinë, ka lindur me katër duar dhe katër këmbë, njofton “KosovaPress”.

Më pas mjekët kanë hequr me sukses gjymtyrët shtesë të fëmijës dhe tash ky fëmijë është në një gjendje të qëndrueshme shëndetësore në një spital në provincën jugore të Kinës.

Fëmija u diagnostikua me pneumoni dhe probleme në zemër.

Previous articleMustafa: Mbetem në PDK, ata që shkuan në Nismë, mendjelehtë
Next articleNjë baladë romantike nga Seldi Qalliu