Home Uncategorized Kolona të gjata tek Dheu i Bardhë dhe Merdare

Kolona të gjata tek Dheu i Bardhë dhe Merdare

Rikthehen kolonat dhe pritjet e bashkëatdhetarëve tanë në vendkalimet kufitare Dheu i Bardhe dhe Merdare, të cilët po kthehen në vendet perëndimore, ku ata jetojnë e punojnë.

Pritjet janë rreth 2 orë në kolonat rreth 1 kilometër.

Ndërkaq fluturimet nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” janë duke u realizuar pa ndonjë problem, thonë zyrtarë të kësaj kompanie.

Sipas tyre, nuk ka pasur problem në ardhjet dhe nisjet e aeroplanëve gjatë ditës së sotme, edhe pse ka shumë pak mjegull dhe çdo gjë është në rregull sa i përket fluturimeve. /RadioRINIA/

Previous articleKuçi udhëheqës i delegacionit në Bruksel
Next articleXherdani: Vështirë të gjej dashurinë e jetës (Video)