Home LAJME Lajm i çuditshëm, Gruevski merr më shumë vota se partitë shqiptare në...

Lajm i çuditshëm, Gruevski merr më shumë vota se partitë shqiptare në Kosovë

Një fakt tronditës do të konsiderohej për të gjitha partitë shqiptare.

Në votimet për diasporën, Nikola Gruevski ka arritur të fitojë edhe në Kosovë, shkruan gazeta maqedonase “Kurir”.

Rezultatet në Prishtinë tregojnë se VMRO ka marrë 81 vota, BDI 46, LSDM 3, PDSH dhe RDK nga 1.

Previous articleiPhone 6 vjen me ekran të lakuar?
Next article​Turqia fillon procedurat për ekstradimin e Gulenit