Home LAJME Lëkundje të shpeshta tërmeti, në Durrës e Vlorë

Lëkundje të shpeshta tërmeti, në Durrës e Vlorë

foto1Brenda një orë janë shënuar tre tërmete në Durrës, Fushë-Krujë dhe Vlorë.

Lëkundjet sizmike janë ndier në Fushë-Krujë , Durrës dhe në Vlorë në zonën e Orikumit. Sipas të dhënave lëkundjet e tërmetit janë shënuar në orën 16:18, në orën 16:36 dhe në orën 17:07.

Tërmetet kanë qenë i pari me magnitudë 3.1 i dyti me magnitudë 2.6 dhe i treti me 3.1 të shkallës Rihter Deri më tani nuk jepen të dhëna për dëme të shkaktuara nga lëkundjet e tërmetit

Previous articleSerbia i mban zgjedhjet në Kosovë, mbikëqyrës OSBE?
Next articleOKB: S’ka mbledhje të jashtëzakonshme