Home LAJME Mbi 60 kryengritës të vrarë në Siri

Mbi 60 kryengritës të vrarë në Siri

Katër ditë luftime midis grupeve rivale islamike në lindje të Sirisë kanë lënë 62 kryengritës të vrarë.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut ka thënë po ashtu se luftimet kanë detyruar qindra civilë të lënë shtëpitë e tyre në provincën Deir al-Zour, transmeton Rel.

Përleshjet kanë përfshirë luftëtarë nga Fronti Al-Nusra dhe Shteti Islamik i Irakut – të dyja këto grupe të lidhura me Al Qaedan.

Rebelët kanë luftuar ndërmjet vete për muaj të tërë mbi territorin që ata kanë marrë së bashku nga forcat e presidentit Bashar al-Assad.

Previous articleCapital T me projekte të reja, nuk i pëlqen trendi i zhveshjeve
Next articleEliza Dushku krenare për origjinën