Home SPORT Milani i humbjeve

Milani i humbjeve

foto5Skuadra e Milanit ka pësuar humbjen e dytë radhazi. Rossonerët tani janë mposhtur nga Udinese në Friuli me rezultat 1:0.
Pas humbjes nga Juventusi në San Siro, skuadra e Milanit ka pësuar edhe ga Udinese në Friuli.Rossonerët janë mposhtur me rezultat 1;0, në kuadër të xhiros së 27-të të Serie A.

Peja e parë e këtij takimi ka përfunduar baras. Ndërsa në pjesën e dytë, repektivishtë në minutën e 67-të Antonio Di Natale ka kaluar vendasit në epërsi 1:0, me të cilin rezultat edhe përfundoi takimi.

Milan mbetet në vednin e 10-të me 35 pikë të tubuara, katër më shumë sesa Udinese e cila pozicionohet në vendin e 13-të.

Previous articleChelsea nuk njeh kundërshtar, bie edhe Tottenham
Next articleValdet Rama e mposht Messin dhe bën foto më të