Home LAJME Miratohet rezoluta për pranimin e Kosovës në UNESCO

Miratohet rezoluta për pranimin e Kosovës në UNESCO

Rezoluta për pranimin e Kosovës në UNESCO është aprovuar. 27 shtete kanë votuar pro, 14 kundër dhe 14 abstenim. Shumica kanë votuar që Kosova të jetë pjesë e kësaj organizate ndërkombëtare.

Previous articleEdita Tahiri: Komiteti politik i ambasadorëve të BE-së vendosi për MSA–në, nënshkrimi më 27 tetor
Next articleIsa Mustafa:Na presin lajme të mira nga Brukseli për shtetin e Kosovës dhe qytetarët e saj