Home SPORT Mourinho kërkon me ngulm Rafael Varanen

Mourinho kërkon me ngulm Rafael Varanen

Strategu portugez i skuadrës angleze Chelsea , Jose Mourinho iu ka drejtuar drejtuesve të klubit me disa kërkesa për edicionin e ardhshëm.

Nga skuadra e Chelseat priten të largohen 10-15 futbollistë , ndër ta do të largohen edhe disa mbrojtës , karrshi këtyre lëvizjeve Mourinho sipas të përditshmes sportive spanjolle ‘Marca’ kërkon ta sjellë në rradhët e londinezëve mbrojtësin francez të Real Madridit ,Rafael Varane.

Varane ka kontratë me skuadrën mbretërore deri në vitin 2017 dhe për ta marrë këtë futbollistë drejtuesve të Chelseat i duhet të paguajnë edhe dëmshpërblimin i cili nuk është problem për miliarderin rus Roman Abramaovich.

Previous articlePacolli: Jakup, mblidhi plaçkat se unë ta blejë shtëpinë dhe e bëjë çerdhe
Next article3.5 për qind e pagës për sigurime shëndetësore