Home SPORT Mourinho lavdëron mentalitetin e Chleseat

Mourinho lavdëron mentalitetin e Chleseat

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, ka lavdëruar mentalitetin e lojtarëve pas barazimit pa gola ndaj Atletico Madrid në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Mourinho thotë se skuadra e tij vazhdon të ketë karakter dhe ky të përcillet nga gjenerata nëgjeneratë.

“Shumë vite më parë Chelsea filloi të ndërtojë një ekip me karaktere të mëdha, me personalitete të mëdha”.

“Në futboll ju mund të përdorni fjalën trashëgimi. Njerëzit të cilët po vijnë dhe njerëzit e rinj, ata shohin shembuj, aroma e kësaj trashëgimie vazhdon dhe vazhdon”, ka thënë Mourinho.

Previous articleBatalioni “Atlantiku”: UÇK nuk ka kryer krime
Next articleKomunat e Anamoravës “shpresojnë” në fondet e BE-së