Home LAJME Mustafa: LDK-ja nënkupton Lindjen e Diellit për Kosovën

Mustafa: LDK-ja nënkupton Lindjen e Diellit për Kosovën

Ka kohë që ka nisur takimet me nëndegët, me degët dhe me strukturat e tjera të partisë, për të shpalosur para tyre programin qeverisës për zgjedhjet e 8 qershorit.

Isa Mustafa, i nominuar nga Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së për kryeministër të vendit, po beson se elektorati në zgjedhjet e sivjetme nuk do të votojë më për të korruptuarit, për ata që vendit nuk i sollën asnjë të mirë.

I bindur se partia e tij do të dalë fituese e zgjedhjeve nacionale, Mustafa siguron votuesit se qeverisja me LDK-në do të jetë qeverisje me duar të pastra.

“Botapress” ka konfirmuar se gjatë kësaj jave LDK-ja do të zyrtarizojë listën e kandidatëve për deputetë, emrat e të cilëve do të jenë të pranuar në opinion, njerëz me të cilët LDK-ja do të udhëheqë në qeverisjen e ardhshme katërvjeçare.

I pyetur se pse votuesit në Kosovë kësaj radhe duhet të votojnë për LDK-në e jo për PDK-në ose për partitë e tjera, Mustafa u përgjigj: LDK-ja është larg më e mirë. Për këto zgjedhje LDK-ja nënkupton Lindjen e Diellit për Kosovën, ndërsa PDK-ja, Perëndimin e Diellit për Kosovën.

Previous articleAnila, vajza e ish-rektorit Statovci, aderon në PDK
Next articleKryetari i veteranëve të UÇK-së në fushatë të PDK-së