Home LAJME Mustafa: MSA-ja do ta ndihmonte Kosovën edhe në ngritjen e zhvillimin ekonomik.

Mustafa: MSA-ja do ta ndihmonte Kosovën edhe në ngritjen e zhvillimin ekonomik.

Në takimin e pestë për Dialogun e Stabilizim Asocimit në mes të Qeverisë së Kosovës dhe Komisionit Evropian po merr pjesë edhe kryeministri i vendit, Isa Mustafa.

Mustafa ka deklaruar se aprovimi i MSA-së do të shënonte marëdhënien e parë kontraktuale me BE-në, gjë që do ta ndihmonte Kosovën edhe në ngritjen e zhvillimin ekonomik.

Kryeministri kosovar është shprehur se Qeveria është e përkushtuar për reforma e luftë kundër korrupsionit e krimit të organizuar.

Previous articleJahjaga e dekoroi ambasadoren Jacobson me Urdhrin për Paqe
Next articleHaxhi Krasniqi stërvit me James Douglas