Home LAJME Mustafa:Jabllanovic nga sot nuk është pjesë kabinetit qeveritar

Mustafa:Jabllanovic nga sot nuk është pjesë kabinetit qeveritar

Kryeministri Isa Mustafa  në një konferencë të jashtëzakonshme për media e ka bërë publik vendimin për shkakrimin e ministrit për Kthim dhe Komunitete, Aleksandar Jabllanoviq.

“Nga sot mund të them se ministri Jabllanoviq nuk është më pjesë e Qeverisë së Republikës së Kosovës”, ka thënë Mustafa.

Kërkesa për shkarkimin e Jabllanoviqit kishte ardhur pasi që ky i fundit i pati quajtur “egërsira” nënat gjakovare që nuk lejuan pelegrinët serbë të vizitonin kishën e këtij qyteti më 7 janar.

Previous articleAmbasada amerikane: Dhuna pengon zhvillimin e Kosovës
Next articleDega e LDK-së në Podujevë i jep mbështetje të plotë Qeverisë “Mustafa”