Home SPORT Në Bernabeu për fitore

Në Bernabeu për fitore

Andres Iniesta ka thënë se Barcelona do të kërkoj fitore ndaj Real Madridit në Santiago Bernabeu.

Dy gjigantët e futbollit spanjoll, Real Madird dhe Barcelona, do të përrallen në fundjavë në ndeshjen që mund të vendos shumëçka sa i përket titullit në La Liga.

Mesfuhsori i barcelonës, Andres Iniesta i ka ftuar bashkëlojtarët që ta sulmojnë Real Madridin, të dielën, në Santiago Bernabeu dhe të luajnë për fitore.

“Ne e dimë se ne duhet të japim më të mirën nga veta kur luajmë në Bernabeu. Duhet të luajmë mirë, më mirë se kurrë më parë. Ne vetëm duhet të jemi guximtarë, të kemi posedimin e topit. Nëse nuk e bëjë këtë gjë, nuk do të kemi mundësi për fitore”, ka deklaruar Iniestta.

“Ne duhet të shkojmë atje të fitojmë dhe të jemi të guximshëm. Gjërat gjithmonë kanë shkuar mirë kur kemi qenë të guximshëm. Ne do t’i sulmojmë ata që nga minuta e parë” – theksoi Iniesta.

Real Madrid aktualisht është në venin e parë me 70 pikë të tubuara, gjashtë më shumë sesa Barcelona.

Previous articleXherdan mos u largo nga Bayerni
Next articleSimeones nuk i intereson El Clasico