Home TEKNOLOGJI Nokia u rikthehet telefonave të lirë

Nokia u rikthehet telefonave të lirë

Microsofti ka lansuar telefonin Nokia 215, një ndër pajisjet më të qëndrueshme që ka prodhuar kjo kompani.

Nokia 215, që kushton 29 dollarë, vjen me shërbimet si, shfletuesi i internetit Opera Mini, Twitter dhe Facebook.

Microsofti ka lansuar dy modele të Nokia 215. Një me një kartelë dhe tjetri me dy.

Pajisja e re e Microsoftit i ngjason atyre të krijuara më parë nga Nokia sa i përket baterisë. Nokia 215 mban baterinë deri në 29 ditë për versionin me një kartelë dhe deri 21 ditë për modelin me dy kartela.

Telefoni i ri do të vijë në Evropë në tremujorin e parë të 2015-ës.

Previous articleMax Domi,Shqiptari që u bë kampion i botës në hokej
Next articleNë Kosovë 5 mijë të diplomuar kërkojnë punë