Home LAJME Po kthehej nga Meka, e sheh aeroplanin duke u fundosur në det?

Po kthehej nga Meka, e sheh aeroplanin duke u fundosur në det?

Një grua nga Malajzia, Raja Dalelah Raja Latife, ka thënë se derisa po kthehej me aeroplan nga Meka, nga dritarja e aeroplanit ka parë se si po fundosej një aeroplan tjetër në detin Andaman.

“Vërtetë është dukur si aeroplan. Kur kam këqyrë më mirë, kam parë bishtin dhe krahun e aeroplanit në ujë”, thotë malajzianja 53 vjeçare.

Gruaja thotë se nuk do të gënjente “sepse sapo është kthyer nga vendi i shenjtë”, por një pilot me eksperiencë thotë se kjo teori është vështirë për t’u besuar, meqë aeroplanët mbi detin Andaman fluturojnë në një lartësi prej 11 mijë metrash.

Previous articleShpendi i largon automjetet për bartjen e kufomave
Next articleNë aksident trafiku lind foshnja, i vdesin prindërit