Home SPORT Prishtina fiton në Rumani

Prishtina fiton në Rumani

Sigal Prishtina e ka mposhtur ekipin rumun Craioca me rezultat të ngushtë 85:86.

Sigal Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishëm në kuadër të Ligës Ballkanike. Ekipi bardh e kaltër e ka mposhtur ekipin rumun Craioca me rezultat 85:86.

Në çerekun e parë ka dominuar Prishtina e cila e mbylli me tre pikë diferencë ( 21 – 24 ). Kurse, në çerekun e tretë rezultati ishte i barabarët ( 43 – 43 )

Kurse, pjesën e tretë të lojës vendasit e mbyllën me tre pikë diferencë, ( 65 – 62 ). Por, në çerekun efundit, i cili ishte dramatik, Prishtina arriti ta rikthej rezultatin dhe ta fitoj takimi me rezultat të ngushtë 85:86

Previous articleA po përgatitet largimi i Albin Kurtit nga posti i Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje?
Next articleSëmundjet kardiovaskulare mund të zbulohen më herët