Home LAJME Rrahje masive në Prizren

Rrahje masive në Prizren

rrahjeNjë rrahja masive ka ndodhur në Prizren. Zëdhënësi i PK-së në Prizren, tha se rrahja ka ndodhur rreth orës 03:15 minuta në ambientet e restorantit “Paradiso” në Prizren.

“Disa të dyshuar janë rrahur në mes vete me mjete të forta, por është përdorë edhe arma e zjarrit gjë të cilën e vërteton edhe një gëzhojë e gjetur në vendin e ngjarjes por për fat të mirë nuk është lënduar askush nga plumbi”.

“Rrahja ka ndodhur në kohën sa mysafirët e restorantit kanë qenë duke u argëtuar me muzikë “live”.

Sipas tij, në Spitalin e Prizrenit, është dërguar një i dyshuar për trajtim mjekësor të cilit i është ofruar ndihma mjekësore, raporton prizrenpress.

“Mjekët kanë vendosur që i lënduari të ndalej për trajtim mjekësor, ndërkaq prokurori ka lëshuar urdhër arrest për personin e dyshuar dhe një patrullë policore e kishte siguruar të dyshuarin në ambientet e spitalit”.

“Pak më vonë, diku rreth orës 04:30 minuta në spital kishte arritur i dyshuari H. Gashi, i cili kishte tentuar t’i afrohet të dyshuarit që ishte nën përkujdesje policore dhe pasi nuk është lejuar nga policët, i njëjti i ka kanos dhe fyer policët në detyrë zyrtare të cilët kanë reaguar dhe e kanë arrestuar kërcënuesin”.

“Pas bastisjes në trupin e tij është gjetur një thikë ushtarake. Lidhur me ngjarjen është informuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që i dyshuari të ndalët nën masën e arrestit policor”.

“Policia është në kërkim të të dyshuarve tjerë që kishin qenë pjesëmarrës në rrahje”.

Previous articleKomuna rrënon një ndërtesë shumëkatëshe
Next articleSa fiton ‘Apple’?