Home LAJME Rusët dhe serbët, në Ukrainë “i këndojnë” Kosovës

Rusët dhe serbët, në Ukrainë “i këndojnë” Kosovës

Një grup të rinjësh në Krime të Ukrainës, i këndonin këngë Kosovës dhe Car Lazarit, gjithashtu duke mbajtur në duar një flamur serb dhe transparente.

Në një transparent ata kishin shkruar në cirilik “Kosova – tokë e shenjtë serbe”.

Sipas “Vesti-online”, ata në sfond mbanin edhe flamuj rus.

Previous articleMbahet seanca e parë kundër “Grupit të Drenicës”
Next articleArrestohet drejtoresha e Barnatores në QKUK