Home SPORT Schurrle: Chelsea ishte i bindur se do të luajë në finale

Schurrle: Chelsea ishte i bindur se do të luajë në finale

Andre Schurrle thotë se lojtarët e Chelseat janë të frstruar pas disfatës në Ligën e Kampionëve nga Atletico Madrid.

Chelsea u mposht me rezultat 3-1 në shtëpi nga skuadra spanjolle, në ndeshjen e vikendit duke u eliminuar nga gara evropiane.

“Sigurisht ne jemi shumë të zhgënjyer. Ne kishim ndjenjë të mirë. Ne bëmë një paraqitje të shkëlqyeshme në pjesën e parë me gjithçka që shkoi nën kontroll”.

“Ne dominuam, por një minutë para fundit të pjesës së parë ne pranuam gol. Atletico filloi mirë në pjesën e dytë dhe shënoi dy gola në 10 minuta dhe kjo ishte çelës. Ne nuk mund të riktheheshim”, ka thënë gjermani.

Previous articleKurti: Kosova është vend i BE-së
Next articleRamadani: Shtyrja eventuale e zgjedhjeve, e papranueshme për AAK-në