Home LAJME Shtyhet seanca ndaj Astrit Haraqisë, Valton Beqirit e Armond Morinës

Shtyhet seanca ndaj Astrit Haraqisë, Valton Beqirit e Armond Morinës

fotoSeanca e dëgjimit të deklarimeve të të akuzuarave për krime ekonomike gjatë realizimit të filmit “Mysafiri ne Sofer”, dy ish-ministrave të kulturës të LDK.së, Astrit Haraqia e Valton Beqiri dhe ndaj artistit dhe producentit, Armond morina është shtyrë për një herë tjetër.
Arsyeja e shtyrje është kërkesa e Prokurorit ët rastit për ri-cilësim të veprës penale me të cilën ngarkohen të akuzuarit.

Avokati i Armond Morinë,s Arianit Koci ka thënë për Express se beson nëpafajësine klientit të tij.

“Prodhimi i një filmi operacion kompleks i cili zgjatë kohë shumë, për pjesën që e ka marr të hollave Armond Morina , sipas tij e ka arsyetimin për çdo cent të shpenzuar. Ka shumë raste kur një film gjirohet me vite të tëra dhe ky film është në vazhdim e si për të prodhimit të tij.

Atë pjesë që e ka marrë nga ministria është një pjesë e vogël nga ajo që duhet për të përfunduar një film të kalibrit botëror siç pretendon të jetë ky film. Mos harroni se një nga producent ekzekutiv është z. Isidore Codroni cili ka marr Oskar me filmin “Hotel Ruanda”.

Previous articleHaradinaj: Thaçi, FAK-un po e përdor si kartë për zgjedhje
Next articleHoxhaj: Askush të mos ketë frikë nga Forcat e Armatosura