Home LAJME Sot në Prishtinë zbulohet shtatorja e Ismail Qemali.

Sot në Prishtinë zbulohet shtatorja e Ismail Qemali.

Në Prishtinë sot do të zbulohet shtatorja e heroit Ismail Qemali.

Në ceremoninë e zbulimit të shtatores, të pranishëm do të jenë presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Kështu bëhet e ditur në një njoftim të Komunës së Prishtinës, e cila ka organizuar ceremoninë e zbulimit të kësaj shtatoreje.

Shtatorja e Ismail Qemalit është vendosur para ish-Pallatit të Shtypit.

Previous articleKTHEHEN NË KOSOVË TRUPAT E LUFTËTARËVE TË KUMANOVËS
Next articleZbulohet shtatorja e Ismail Qemailit