Home SPORT Standard Liege do të sprovojë tre futbollistë të Prishtinës

Standard Liege do të sprovojë tre futbollistë të Prishtinës

Takimi i presidentit tė FC Prishtina, Remzi Ejupi me presidentin e Standard Lieg, Roland Duchatelet, po jep rezultatet e para. Skuadra belge,nga data 25 prill 2014, do tė sprovojė tre futbollistė tė Prishtinës: Lorik Aliu, Emir Sahiti dhe Edon Zhegrova.

Takimi i zhvilluar me 28 mars tė kėtij vitit, ndėrmjet presidentit tė skuadrės belge, Standard Lieg (Liezh), Roland Duchatelet dhe presidentit tė FC Prishtina, Remzi Ejupi dhe anėtari i bordit, Sinan Vllasaliu, ka dhėnė rezultatin e parė. Pas qėndrimit disa ditor tė ‘skautit’ (agjentit) tė skuadrės sė Standardit, Marc Van Osselaer tė pėrcjellė nga dy menaxherėt shqiptar, Luan Ahmetaj dhe Xhevat Abazi dhe pėrcjelljes sė ndeshjes kampionale Prishtina – Hajvalia dhe ndeshjes sė kategorive tė reja tė Prishtinës, janė ndarė tė kėnaqur me tre futbollistė tė Prishtinës.


Lorik Aliu (i lindur mė 07.05.1996), futbollist i pėrbėrjes sė parė dhe
anėtar i Kombėtares shqiptare U-19, Emir Sahiti (i lindur mė 29.11.1998),
futbollist i Prishtinës U-17 dhe Edon Zhegrova (i lindur mė 31.03.1999),
futbollist i Prishtinės U-15, gjatė muajit prill do tė testohen nga
skuadra e Standardit.
Lorik Aliu do tė provohet nga data 25 prill deri mė 12 maj, ndėrsa Emir
Sahiti dhe Edon Zhegrova do tė sprovohen nga data 10 prill deri mė 21prill.
Ftesa zyrtare ėshtė bėrė nga drejtori sportiv i Standard Lieg,
Jean-Francois de Sart.


Presidenti i klubit, Remzi Ejupi, kėtė bashkėpunim me skuadrėn belge e sheh si shumė avantazh tė madh pėr skuadrėn tonė, ndėrsa skuadrėn belge si industri jashtėzakonisht profitabile nė lėmin e futbollit, skuadrėn tė cilėn e udhėheq njė njeri i fuqishėm nė botėn e biznesit, politikės dhe tė sportit, nė pronėsi tė cilit janė disa skuadra evropiane, si ajo belge, Standard, angleze – Charlton Athletic, spanjolle – Alcorcon dhe ajo
gjermane Carl Zeiss Jena.

Previous articleÇfarë thanë Behgjet Pacolli, Albin Kurti, Slobodan Petrovic për Gjykatën…
Next articleSHBA ka zbuluar armën finale kundër HIV/AIDS