Home LAJME Studentët e UP’së: “Isën e japim, Trepçën s’e japim”

Studentët e UP’së: “Isën e japim, Trepçën s’e japim”

Ngjarjet e fundit që kanë ndodhur lidhur me ndërmarrjen Trepça kanë nxitur reagime nga të gjithë anët.

Protesta për veprimet e Qeverisë së Kosovës, dhe lënia e kësaj kompanie në duart e AKP-së, janë duke bërë edhe Parlamenti Studentor i UP-së.

Ata po kërkojnë nga kryeministri Isa Mutafa shkarkimin e ministrit Jabllanoviq.

Studentë të shumtë i ishin përgjigjur ftesës për protestën me moton “Kryeministër Shkarkoje”, ndërsa thërrisnin parulla “Isën e japim, Trepçën s’e japim”.

​Studentët e UP'së: “Isën e japim, Trepçën s’e japim”(Foto)

Previous articleJahjaga në Vatikan për një audiencë private me Papa Françeskun
Next articleKryeministri Mustafa priti ministrin e Jashtëm të Austrisë, Sebastian Kurz